Важкі конструкції (залізобетонні)
Сучасні "важкі" басейни роблять із залізобетону.
Завдяки тому, що застосовується бетон в рідкому вигляді, а, застигаючи, стає надзвичайно міцним, готовій конструкції з бетону можна надати практично будь-якої форми.
Для надання рідкому бетону форми чаші басейну використовується опалубка, яка може або розбиратися після застигання бетону (знімна опалубка), або залишатися в конструкції чаші (незнімна опалубка), надаючи при цьому чаші додаткові властивості.
– знімна опалубка
При спорудженні басейнів застосовується декілька варіантів знімної опалубки:
- – в одноразовій опалубці найчастіше і формоутворюючі, і опорні конструкції збирають з пиломатеріалів (дошки, фанера). До переваг такої опалубки можна віднести доступність матеріалів і простоту технології її виготовлення, недоліками є висока трудомісткість виготовлення і одноразове використання;
- – для опорних частин багаторазової знімної опалубки застосовують металоконструкції, для формотворних – або ламіновану фанеру, або листовий метал. Трудомісткість монтажу і демонтажу такої опалубки нижча, ніж у одноразової, а вартість відновлення для повторного використання взагалі невелика. Проте вартість самої опалубки значно вище і, у результаті, застосування такої опалубки обходиться дещо дорожче, ніж одноразової. Загальним недоліком усіх видів знімної опалубки є складність виготовлення криволінійних ділянок бортів басейну, і необхідність обштукатурювання нерівностей бетону після зняття опалубки.
– незнімна опалубка
Формотворною конструкцією майбутньої чаші такого басейну є пластикова касетна опалубка. Вона монтується з готових елементів, порожнини яких армуються і заливаються бетоном. При цьому гладка лицьова поверхня опалубки стає готовою внутрішньою поверхнею бортів чаші, що звільняє від необхідності її обштукатурювання.
Безперечною перевагою такої технології є можливість бетонування в один прийом і бортів, і дна чаші, що робить увесь залізобетон чаші монолітним. Важливо, що на таку чашу витрачається істотно менша кількість бетону.
Така технологія дозволяє виготовляти залізобетонні чаші будь-якого розміру і конфігурації в унікальні для будівництва залізобетонних чаш терміни – 3-4 дні.
Дуже зручний такий спосіб будівництва басейну і у вже готових будівлях.