Переваги важких конструкцій перед легкими
При схожості виконуваних функцій важкі і легкі чаші басейнів з точки зору конструкції, міцності і експлуатації є абсолютно різними пристроями. Кожен забудовник добре розуміє різницю між будинком з цегли і щитовим будинком.
Як і у всього іншого в цьому світі, у різних типів чаш басейнів є свої переваги і недоліки. І проектуючи басейн для тих чи інших умов, ми вибираємо ті технології, які найкраще впишуться в конкретний об'єкт, з його дизайном та розташуванням комунікацій, а також в терміни і бюджет замовника.
Але замовник, самостійно віддаючи перевагу тому чи іншому типу чаші, крім усього іншого, повинен мати на увазі, що пластикові чаші були розробленими як спрощена альтернатива бетонним чашам, здатна замінити їх тільки в деяких випадках. В автомобілебудуванні була подібна спроба заміни сталевих деталей обшивки пластиковими. Однак це не стало масовим явищем, оскільки автомобіль якщо і не є предметом розкоші, то в усякому разі є один з атрибутів престижу.
До басейнів ж це відноситься в ще більшому ступені. Безумовно, пластикові чаші мають свого покупця, однак володіння таким басейном може незабаром обернутися жалем про невиправдану економію невеликої суми грошей на шкоду добротності і престижності.


Що ж стосується технічної сторони, то деякі особливості пластикових чаш, в ряді випадків роблять їх застосування небажаним.
Наприклад, при спорудженні зовнішнього басейну велику роль грають такі недоліки.
По-перше, на відміну від бетонних, пластикові чаші стаціонарних басейнів не можуть витримувати навантаження води басейну, якщо їх борти надійно не спираються на якісно ущільнений ґрунт навколо басейну. Але при якісному ущільненні ґрунту навколо пластикової чаші вона може бути пошкоджена, і тому ґрунт при будівництві ущільнюють не дуже сильно.
По-друге, пластикові чаші неможливо конструктивно зв'язати з майданчиком навколо басейну.
В внаслідок чого майданчик частково спирається на недостатньо ущільнений ґрунт і, не зв'язаний з пластиковою чашею, рік за роком просідає щодо чаші при весняному відтаванні промерзлого ґрунту. І через кілька років між майданчиком і чашею з'являється щілина, яка рік від року буде рости, оскільки в неї буде потрапляти все більше атмосферних опадів, і процес просідання ґрунту зросте.
Залізобетонні ж чаші дуже просто зв'язуються з майданчиком. Більш того, в технології з незнімною касетною опалубкою такий зв'язок передбачений конструктивно.
Та й ущільнити ґрунт навколо залізобетонної чаші можна як завгодно сильно, навіть із застосуванням вібромашини.