Дезінфекція води
Ваш особистий басейн має одну дуже важливу відмінність від будь-якого іншого басейну – Ви завжди впевнені, що вода в ньому тільки Ваша. Це щодня дозволяє Вам безтурботно радіти життю і отримувати задоволення, без думок про можливість зараження якоюсь хворобою, що мимоволі спадають Вам на думку у будь-якій іншій водоймі.
Як Ви вже знаєте, сучасний басейн немислимий без дезінфекції води в ньому.
Дезінфекції води присвячені гори спеціальної і популярної літератури. Стосовно до басейнів, в короткому викладі, достатньому для вибору обладнання, справа йде таким чином.
У навколишньому просторі живуть і розмножуються мільярди мікробів: бактерій, вірусів. Це найчисленніша форма життя на планеті. І найбільш комфортне для них середовище існування – це вода. На жаль, досить велика їх частина є хвороботворними для людини, і в басейні вони можуть загрожувати здоров'ю купальників.
У повітрі також знаходиться велика кількість спор мікроскопічних водоростей, які, потрапляючи в воду басейну, швидко розмножуються і надають воді зеленуватий болотний відтінок. Прикріплюючись до стінок і дна басейну, вони створюють наліт, від якого потім не так просто позбутися, особливо в швах плиткових і мозаїчних басейнів. За великим рахунком, водорості не загрожують нашому здоров'ю, хіба що як живильне середовище для розмноження бактерій. Але вони до невпізнання можуть зіпсувати зовнішній вигляд басейну.
Таким чином, об'єктами дезінфекції в басейні є бактерії і мікроводорості. Мета дезінфекції – придушити життєдіяльність, а в ідеалі знищити небажаних мешканців басейну, не завдаючи при цьому шкоди людині.
Дезінфекція води в басейні може здійснюватися вручну – періодичним внесенням в воду препаратів. При бажанні цей процес можна автоматизувати – для цього є широкий вибір різного устаткування. При дезінфекції апаратними методами, дезінфікуючі препарати або виробляються цим обладнанням, або попередньо заправляються в обладнання, і автоматично подаються в воду басейну в потрібній кількості.
Зрозуміло, що вартість обладнання при ручному способі дорівнює нулю, а обладнання, що дозволяє автоматизувати процес, вимагає додаткових інвестицій.
Практично всі способи дезінфекції зводяться до хімічного впливу на мікроорганізми. Винятком є опромінення води ультрафіолетом.
Не вдаючись в біохімію процесів, що відбуваються, всі способи впливу на мікроорганізми зводяться до двох методів: основний метод полягає в їх окисленні, другий спосіб – отруєння.
З хімічних елементів найпотужнішими окислювачами, прийнятними для застосування в басейнах, є хлор, озон і кисень.
Такою ж дією, що і хлор, але в меншій мірі, володіє бром. Він застосовується значно рідше через те, що діє слабше хлору, і при цьому коштує дорожче. Однак бром незамінний при високій температурі води, наприклад, в СПА-ваннах, при якій хлор малоефективний.
Отрутами для мікроорганізмів є іони важких металів: мідь, срібло.
Крім хімічних методів, в басейнах знайшли застосування і фізичні методи, наприклад, опромінення потоку води ультрафіолетом.